ALZHEİMER HASTALARINA UMUT

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ ALZHEİMER HASTALARINA UMUT OLUYOR

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde açılan ve Trakya’da bir ilk olan Alzheimer Gündüz Yaşam ve Sosyal Aktivite Merkezi, Alzheimer hastalarına hizmet vermeye devam ediyor.

Altınova Mahallesi’nde faaliyete geçen Alzheimer Gündüz Yaşam ve Sosyal Aktivite Merkezi’nde günün belli bölümlerinde Alzheimer hastası vatandaşlar aileleri tarafından merkeze getirilerek gün boyunca kendi yaşıtları ile vakit geçirerek hobilerini geliştiriyor.
Alzheimer Gündüz Yaşam ve Sosyal Aktivite Merkezi’nde ayrıca merkezden yararlanan vatandaşların sağlık ihtiyaçlarıyla ilgilenen doktor, hemşire ve hastabakıcılar ile etkinlikleri düzenleyen bir sosyolog da sürekli hizmet veriyor.

EŞKİNAT: “HASTALARI GÜN İÇİNDE MİSAFİR EDEREK YAPTIRILAN AKTİVİTELER İLE BİLİŞSEL YETENEKLERİNDEKİ KAYBOLMA SÜRECİNİ YAVAŞLATIYORUZ”
Alzheimer Gündüz Yaşam ve Sosyal Aktivite Merkezi ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “Alzheimer hastalığı gittikçe ilerleyen bir şekilde bilişsel yeteneklerin yıkımına neden olan bir beyin hastalığı. Kişi zamanla çevre ile iletişim kurma yeteneğini kaybediyor ve yaşam aktivitelerini yerine getiremez hale geliyor. Bu durum hasta yakınları için oldukça zorlu bir sürecin başlangıcı. Süleymanpaşa Belediyesi Alzheimer Gündüz Yaşam ve Sosyal Aktivite Merkezimiz bu süreçteki hastaları gün içinde misafir ederek yaptırılan aktiviteler ile bilişsel yeteneklerindeki kaybolma sürecini yavaşlatarak hasta yakınlarına da gün içinde nefes alma fırsatı veriyor.” dedi.

“HAFTANIN 5 GÜNÜ MERKEZİMİZLE VATANDAŞLARIMIZA HİZMET ETMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ”
Trakya’da bir ilk olan Alzheimer Gündüz Yaşam ve Sosyal Aktivite Merkezi ile ilgili açıklamalarına devam eden Başkan Eşkinat: “Bu hastalığa yakalanan vatandaşlarımız konusunda amacımız kişilerin yaşam enerjilerini yenilemek. Kaliteli zaman geçirip zihinsel rehabilitasyon ile hastalıklarının evre atlamasını geciktirmek. Burada doktorlarımız, hemşirelerimiz, hastabakıcılarımız ve sosyologumuz var. Haftanın 5 günü merkezimizle vatandaşlarımıza hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.
BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR
Altınova Mahallesi Seray Sokak No: 9/2 adresinden başvuruların devam ettiği Alzheimer Gündüz Yaşam ve Sosyal Aktivite Merkezi, Alzheimer hastası vatandaşlara hafta içi 09.30 – 16.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Okunma 557 kez Son Düzenlenme Çarşamba, 19 Haziran 2019 18:40