BEBKA'DAN NİLÜFER'DE SOSYAL GİRİŞİMCİLİĞE HİBE...
11 Haz

BEBKA'DAN NİLÜFER'DE SOSYAL GİRİŞİMCİLİĞE HİBE...

Yazan 
Kategori Ekonomi
(0 oy)

Nilüfer Belediyesi’nin hazırladığı ‘Nilüfer’de Sosyal Girişimcilik Ekosistemi Hayata Geçiyor’ isimli proje, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’ndan (BEBKA) hibe almaya hak kazandı.


Nilüfer Belediyesi bünyesindeki Nilüfer İnovasyon Merkezi, yeni bir projeyle Bursa Eskişehir  Bilecik Kalkınma Ajansı’ndan (BEBKA) hibe almaya hak kazandı. Proje için verilecek teknik desteğin sözleşmesi, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim tarafından imzalandı. İmza sonrası açıklama yapan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “BEBKA’ya projemize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Kurum olarak hem paydaşlarımızla hem de personelimizle özellikle sosyal girişim ekosisteminin gelişmesi konusunda çalışmalar ve eğitimler yapacağız. Hedefimiz sosyal inovasyonu biraz daha yukarıya çekmektir. Bununla birlikte toplumun refahını da yukarılara çekmeyi amaçlıyoruz. İnanıyorum ki bu projeyle sosyal girişim konusuna katkı sağlamış olacağız” dedi.

BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim de kurum olarak teknik destek konusuna büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Amacımız kurumların kurumsal kapasitelerini geliştirmek ve projelerine katkı sunmaktır. Ülkemizde girişimciliğin arttırılması en büyük hedefimiz. Tüm kamu kurumlarına destek olmaya çalışıyoruz. Umarım bu etkinlikler daha geniş çevrelere ulaşır” diye konuştu. 

BEBKA1

YENİLİKÇİ KAMU HİZMETLERİ SUNULACAK

Alınacak destek ile Nilüfer İnovasyon Merkezi, BEBKA 2018 Teknik Destek Programı kapsamında Nilüfer’de Sosyal Girişimcilik Ekosistemi Hayata Geçiyor Projesi’ni gerçekleştirecek. Proje ile Nilüfer İnovasyon Merkezi çalışanlarına ve gönüllülerine, yereldeki potansiyel sosyal girişimci aktörlerle işbirliği yürüten birimlerdeki belediye çalışanlarına “Sosyal Girişimcilik Eğitimi” verilecek.

Verilecek eğitimler aracılığıyla Nilüfer Belediyesi, sosyal sorunlara çözümler üreten bir toplum inşasına katkıda bulunmuş olacak. Sosyal girişimcilik ekosisteminin tam olarak olgunlaşmasıyla da yerel yönetim hizmetlerinde yeni mekanizmalar yoluyla yenilikçi kamu hizmetleri sunulacak.  Bu çerçevede diğer yerel yönetimlere de örnek olacak bir yaklaşımla toplumda sürdürebilir gelişim ve kalkınma sağlanması hedefleniyor.

Okunma 1700 kez