Haberler
  • Haydi kadınlar Bayraklı’da spora
  • Haydi kadınlar Bayraklı’da spora
10 Şubat 2017

Haydi kadınlar Bayraklı’da spora

 

Bayraklı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün farklı dallarda açtığı kurslarda 2 bin 500 kişiye spor yapma imkanı sunuyor. Gençler en çok basketbol ve voleybol kurslarına ilgi gösterirken, kadınlar; pilates, zumba ve limbering yapıyor

BAYRAKLI Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen yoga, limbering, zumba, aerobik, pilates ve bokwa kurslarına kadınlar yoğun ilgi gösteriyor.
Kurslar; Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu, Mansuroğlu kadın dünyası, 75’inci Yıl Kültür Merkezi, İhsan Alyanak Kültür Merkezi ve Onur Mahallesi Amfi Tiyatro’daki spor salonlarında veriliyor. Belirlenen gün ve saatlerde 7’den 70’e herkesin katılabileceği kurslar için Bayraklı Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’ne 0 232 371 23 00 telefon numarasından müracaat edilmesi gerekiyor. Kadınlar dans edip, eğlenerek hem hoşça vakit geçiriyor hem de sağlıklı yaşam için spor yapıyor.
Bayraklı’da her projenin önemli birer ihtiyaca yanıt verdiğini belirterek, spor alanında yapılması gereken her şeyi imkanlar dahilinde hayata geçirdiklerini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Boş zamanlarını değerlendirmek isteyen ev hanımları başta olmak üzere tüm kadınlarımıza yönelik açtığımız spor kurslarının büyük ilgi görmesi bizi mutlu ediyor. İlçemizin çeşitli yerlerindeki merkezlerde birçok kurs veriyoruz. Katılmak isteyenler semt merkezlerimize veya spor işleri müdürlüğümüze müracaat edebilir. Kadınlarımız spor yaparken aynı zamanda eğleniyor. Bu, onlar için önemli bir sosyal aktivite de oluyor onlar için. Tüm kadınlarımızı spor yapmaya davet ediyoruz” dedi.

 

“HEDEFİMİZ DAHA ÇOK KİŞİYE SPOR YAPTIRMAK”

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, spora ve sporculara büyük önem verdiklerini belirterek, “Spor tesislerimizde ve salonlarımızda 2 binden fazla kişiyi ağırlıyoruz ve ilçemizde farklı branşlarda kurslar düzenliyoruz. Belediye olarak özellikle gençlerimizi spor yapmaya teşvik ediyoruz. Bu anlamda önemli bir yol kat ettik. Sadece gençlerimize değil kadınlarımız için de kurslar düzenliyoruz. Talebe göre yenilerini açıyoruz. Hedefimiz daha çok gencimize ve vatandaşımıza spor yapmasını sağlamak. Bunun için yeni spor tesisleri yapıyoruz” dedi.

SODEM Üyesi Belediyeler ve İletişim Bilgileri