Detaylar
  • Gülen Kora Kreş Ve Gündüz Bakım Evi
  • Gülen Kora Kreş Ve Gündüz Bakım Evi
Çocuk Projesi

Gülen Kora Kreş Ve Gündüz Bakım Evi

Belediye : Afyon Dazkırı Belediyesi

Belediye Statüsü : İlçe belediyesi (büyükşehir sınırları dışında)

Projenin Hedefleri

-Öğrencilerin bedensel, zihinsel ve ahlaki açıdan dengeli ve sağlıklı gelişmiş bir kişiliğe sahip olmalarını sağlamak, - Kadınları iş hayatına ve topluma kazandırmak - Bölgede okul öncesi eğitime katılan çocuk sayısının artması ve kadınların iş yaşamında daha aktif hale gelmeleri

Kapsadığı Bölge

Dazkırı İlçe Merkezi ve Çevre Köyler

Hedef Gruplar

0-6 Yaş Arası Çocuklar, Kadınlar

Beklenen Sonuçlar

Dazkırı Belediyesi Gülen Kora Kreş ve Gündüz Bakım Evi projemiz 22.10.2015 tarihindeki açılışımızla hizmete girmiştir. Kreşimiz Afyonkarahisar il sınırlarında ilk ve tek belediye kreşi olarak 5000 nüfuslu küçük ilçe belediyeleri içerisinde olan Dazkırı ilçemizde faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Kreş ve Gündüz Bakım Evi projemizdeki öncelikli amaçlarımız; öğrencilerin; bedensel, zihinsel ve ahlaki açıdan dengeli, sağlıklı gelişmiş bir kişiliğe sahip olmalarını sağlamak, hür ve bilimsel düşünme gücüne, güzel bir dünya görüşüne sahip ve insan haklarına saygılı bireyler yetiştirmek, kreşimizde öğrencilerin sosyal, fiziksel ve ruhsal ihtiyaçlarını karşılamak, eğlenceli vakit geçirmelerini ve gelişmelerini sağlamak olmuştur.  Ayrıca ilçemizdeki kadınları iş hayatına ve topluma kazandırmak, bununla beraber çalışan annelerin yaşamlarını kolaylaştırmak da amaçlarımız arasındadır.

Projemizle birlikte Dazkırı ilçe merkezi ve çevre köylerindeki 0-6 yaş arası çocukların iyi bir eğitim alması sağlanırken, kadınların da istihdamı gerçekleştirilmiştir.

Projemizden beklenen olası sonuçlar; bölgede okul öncesi eğitime katılan çocuk sayısının artması ve kadınların iş yaşamında daha aktif hale gelmeleridir.

SODEM Üyesi Belediyeler ve İletişim Bilgileri