Detaylar
  • Hayvanlara Dost Gerze
  • Hayvanlara Dost Gerze
Sokak Hayvanları Projesi

Hayvanlara Dost Gerze

Belediye : Sinop Gerze Belediyesi

Belediye Statüsü : İlçe Belediyesi ( Büyükşehir Sınırları Dışında )

Projenin Hedefleri

• Hayvan barınağı ;sokaklarımızda dolaşan başı boş hayvanlarımızı inşa ettiğimiz barınağa yerleştirip bakımlarını üstlenmek. • Kedi evleri ; özellikle soğuk kış günlerinde ilçemizde bulunduğu düşünülen yaklaşık 150det kedinin dış etkenlerden koruyup korunaklı yerlerde kalmalarını sağlamak. • Ekmek ağaçları ;kuşların yiyecek bulmalarını zorlaştıran hava koşullarını daha kolay atlatmalarını sağlamak.

Kapsadığı Bölge

Batı Karadeniz Bölgesi Sinop İli Gerze ilçesi

Hedef Gruplar

Gerze ilçesinde yaşayan sokak hayvanları ve İlçede yaşayan tüm hayvan sahipleri.

Beklenen Sonuçlar

  • Hayvan barınağın da 200adet sokak köpeğinin bakımı ve rehabilitasyonu sağlandı.
  • Yapılan kedi evlerinde 150 adet başı boş kedinin soğuk kış günlerinde sığınma ve gıda ihtiyaçları giderildi.

Soğuk kış günlerinde 10 ton ekmek şehir içerisindeki ağaçlara asılmak suretiyle kuşların yiyecek ihtiyaçları karşılandı.

Köpek  Barınağı:Hayvan  barınağı uzun yıllardır süregelmiş bir dostluğun sembolü olan hayvanlarımızın daha iyi şartlarda beslenmesi ve yetiştirilmesini  sağlamak için kuruldu.Barınakta hayvanlarımız düzenli olarak beslenmekte ve aynı zamanda sokak hayvanlarını da koruma altına almaktayız. Belediyemiz ekiplerince toplanan ve barınağa  teslim edilen hayvanlarımızın gerekli olan aşıları ve kısırlaştırma işlemleri yapıldıktan sonra barınakta ki  kendileri  için ayrılmış bölümlere yerleştirilmektedirler. Koruma altına alınan hayvanlar; artık daha güvenli ,daha düzenli bir bakıma ulaştılar.İlçemiz halkı için sıkıntı oluşturan başı boş sokak köpekleri böylece hem sağlıklarına  hem de sıcak yuvalarına kavuşmuş oldular.

Kedi Evleri :İlçede yaşayan sahipsiz köpekler için  belediyemizin yaptırdığı Hayvan Barınağı’ndan sonra, sahipsiz kediler için de yaptığımız Kedi Kulübelerini belirlenen noktalara yerleştirmeye başladı. Soğuk kış günlerinde dış etkenlerden korunmaları ve güvende olmaları açısından büyük önem taşıyan kulübelerin her biri 3 kedi kapasiteli olarak tasarlandı.İlçede yaşayan sahipsiz kedilerin korunmaları ve güvende olmaları için yapımı devam eden kulübelerin, en yakın zamanda belirlenen  bir çok noktaya  yerleştirilmeye devam edecektir.

Kuşlar İçin Ekmek:Belediyemiz  özellikler soğuk kış gününde yiyecek bulmakta zorlanan ve açlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan kuşlar için ilginç bir çalışmaya gerçekleştirmektedir. Sokakta yaşayan kuşlar için çalışma başlatıldı. Belediye ekiplerimiz yoğun kar yağışı sebebiyle kuşların aç kalmaması için ağaç dallarına ekmek asarak onlara hayat vermeye çalışıyor. 

SODEM Üyesi Belediyeler ve İletişim Bilgileri