SODEM Yerel Yönetim Ödülleri

Yerel Yönetim Ödülleri

2018 – Başvuru Kılavuzu

Proje gönderimi için son tarih 02.04.2018

Proje başvuruları, SODEM internet sitesi üzerinden 02.04.2018 tarihine kadar yapılabilecektir. Başvuruların usul ve içeriğine ilişkin kurallar aşağıdaki gibidir:

· Tüm başvurular, sodem.org.tr internet sitesinde bulunan başvuru formundan üzerinden online olarak yapılacak, posta ve faks yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
· Bir belediye en fazla 5 temada başvuru yapma hakkına sahiptir.
· Başvuru formunun tüm bölümleri doldurulmuş başvurular değerlendirmeye alınacaktır.
· Proje adı anlaşılır biçimde belirtilmelidir.
· Proje başvuru formunda yer alan proje açıklamaları bölümlerinde belirtilen en fazla kelime sayısına uygun şekilde doldurulmuş başvurular değerlendirmeye alınacaktır.
· Başvuru formunun eksiksiz, anlaşılır ve katılım koşullarına uygun biçimde doldurulmuş olması gerekmektedir.
· Proje görsellerinin belediye adı ve proje adı yer alacak şekilde kaydedilmiş olarak yüksek çözünürlükte (en az 1 MB) ve belirtilen formatta sunulmuş olması gerekmektedir.
· Tamamlanmış projeler için projeye ait gerçek fotoğraflar, devam eden projeler için teknik çizim ve/veya proje görseli olan fotoğraflar yüklenecektir.
· Başvuru sırasında projeye ait paylaşılacak yazı ve görsellerin projeyi yeteri kadar açıklayacak nitelikte olması jürinin seçim sürecine etki edecektir.
· Yarışma sonuçları SODEM Ödülleri Seçici Kurulu’nun değerlendirmesiyle belirlenecektir.
· Seçim kriterlerine uygun olan ve zamanında yapılan tüm başvurular aday olarak değerlendirmeye alınır. Jüri bu başvurular arasından ödül sahiplerini belirler.
· Adaylık başvurusu alınan herhangi bir projenin ödüle layık bulunması durumunda, ödüle layık bulunan projelerin ödüllendirilmesi ile ilgili duyuru SODEM tarafından yapılacaktır. Ödüle layık bulunan tüm proje ödülleri ödül töreni gününde açıklanacak ve verilecektir.
· Başvurusu yapılan her projenin tanıtımını yapabilecek bir kişinin iletişim bilgileri, e-mail adresi ve telefon numarası başvuru formunda eksiksiz şekilde verilmelidir.
· Jüri değerlenmeleri sürecinde projeye ait ek bilgi, belge , görsel, açıklama vb. talep edilebilir. Bu konuda ilgili sürelerde projenin ilgili kişisi tarafından dönüş yapılması gerekmektedir.
· Proje başvurularının kabulü 2 Nisan 2018 günü saat 23:59’da sona erecektir.
· Ödül töreni, 13 Mayıs 2018 tarihinde, Ankara Çankaya’da, Sheraton Otel’de CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapılacaktır. Ödüller sahiplerine Sayın Kılıçdaroğlu tarafından verilecektir.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

SODEM Üyesi Belediyeler ve İletişim Bilgileri