Edirne’ye 4 Bin Civarında Depremzede Geldi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen deprem sonrasında Edirne’ye 4 bin civarında depremzedenin geldiğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bölgeye gönderdikleri yardım TIR’larının yanı sıra 1995 depremzedenin İMECE Marketten faydalandığını, 1005 depremzedenin de toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanabilmesi için Kent Karta başvurduklarını söyledi.

Devamını Oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tüm Birimleriyle Afet Bölgesinde

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in depremin yaralarını hızla sarmak için başlattığı seferberlik kapsamında Hatay, Osmaniye, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta afet koordinasyon merkezleri kuruldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin afet bölgesine oluşturduğu yardım koridoruyla 13 günde 164 tır, 124 kamyon, 3 uçak, 3 gemi, 5 otobüs kargo insani yardım malzemesi bölgeye ulaştırıldı.

Devamını Oku

İBB Depremzedeler İçin Umut Oldu

Büyük deprem sonrası 555 vatandaşı enkazdan sağ çıkartan ve 371 tır yardım malzemesini bölgeye ulaştıran İBB, ihtiyaç duyulan her türlü birim ile donattığı Orhangazi feribotunda afetzedeleri ağırlamaya başladı. Osmangazi gemisi de başka illere gitmek isteyen insanları tahliye etmek için ilk seferine çıkacak. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Acımız ve yaralılarımız var. Sıkıntıları birlikte aşacağız. Her şeyimizle depremden zarar gören vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

Devamını Oku

Antalya Büyükşehir Belediyesi Depremzedelerin Yanında

Antalya Büyükşehir Belediyesi depremin hemen ardından 401 uzman personel, itfaiye, ambulans, iş makinesinden oluşan 175 araç, 27 jeneratör, 127 tır ile depremzedelerin yardımına koştu. Depremin ilk günüden itibaren Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin tüm imkanlarını seferber ettiklerini söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Yaraları birlikte saracağız. Depremzede vatandaşlarımızın her zaman yanlarında olacağız” dedi.

Devamını Oku

Bozkurt Belediyesi Deprem Dönemi Çalışmaları

Bozkurt Belediyesi olarak depremde etkilenen vatandaşlarımıza yardım etmek amacıyla hızlı ve etkili bir şekilde harekete geçtik. Tüm çalışmalarımız, depremzedelerimizin acil ihtiyaçlarının karşılanması ve uzun vadede iyileşmelerinin sağlanması amacıyla koordine edildi.

Devamını Oku

Karşıyaka Belediyesinden Deprem Dayanışması

13 TIR, 1 kamyon, 2 kamyonet afet bölgesine gönderilirken, 12 TIR, 19 kamyon, 7 kamyonet malzeme ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne afet bölgesine gönderilmek üzere teslim edildi. Toplamda 25 TIR, 20 kamyon, 9 kamyonet yardım malzemesi bölgeye ulaştırılmış oldu.

Devamını Oku

Burdur Belediyesi Deprem Çalışmaları

Burdur Belediyesi İtfaiyesi Müdürü Mehmet Ali Ballak deprem çalışmaları hakkında şu açıklamalarda bulundu:
"Depremin haberini alır almaz iki saat içinde Burdur’dan Kahramanmaraş’a hareket ettik. Şu an depremeni 76’ıncı saatindeyiz hala umudumuz var, umutluyuz."

Devamını Oku

Beşiktaş Belediyesi Deprem Dönemi Çalışmaları

Beşiktaş’ta Kaymakamlığımız, AFAD ve Kızılay ile koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Deprem haberini aldıktan sonra Beşiktaş Belediyesi Arama Kurtarma Birimimizde yer alan ekibimiz ve Belediyemiz protokolü olan TAP Derneği ile birlikte toplam 99 Arama Kurtarma ve 27 destek personelimizi İskenderun’a gönderdik.

Devamını Oku

"Umut Ekipleri" Hatay'da Görev Başında

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in talimatıyla Sarıyer Belediyesi’nden aralarında; sivil savunma ekibi, arama kurtarma köpeği, inşaat ve elektrik ustaları, sağlık personelleri, veterinerler, mühendis ve mimarların bulunduğu 131 teknik personel yardım malzemeleriyle birlikte Hatay Samandağ, Arsuz ve Defne bölgelerinde giderek çalışmalara başladı.

Devamını Oku

Kadıköy Belediyesi Depremin Yaralarını Sarıyor

Türkiye’yi sarsan ilk depremin hemen ardından yola çıkan ekiplerden biri de Kadıköy Belediyesi arama kurtarma ekibi BAK Kadıköy oldu. BAK Kadıköy aralarında 16 aylık ve 3 yaşında iki bebeğin ve 72 yaşında bir yurttaşın olduğu 17 kişiyi enkaz altından sağ olarak çıkardı. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da bölgeye giderek çalışmaları yerinde inceledi.

Devamını Oku

Contact Us

Get in touch

Location:

Osmanağa Mah. Halitağa Cad. Şadırvan Apt. A Blok No:28 D:4 34714 Kadıköy/İstanbul

Email:

bilgi@sodem.org.tr

Call:

+90 (0) 532 544 03 40