Ekibimiz

ONUR ERYÜCE

SODEM Genel Sekreteri

2011 yılında Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM)’nin kurulușunda önemli bir rol oynamıștır. Derneğin kurulușundan beri Genel Sekreterlik görevini yürütmektedir.

Onur Eryüce üye belediyeler ile uluslararası kurulușlar ve yabancı kentler arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel bağları güçlendirmek misyonu ile çalıșmaktadır. Kentlerin ekonomik kalkınması, demokratik yönetișimi ve güçlü finansmanı konularını öncelikleyerek çalıșmalarını yürütmektedir.

Nisan 2019’da İzmir Büyükșehir Belediye Meclisi kararıyla Bașkan Danıșmanı olarak atanmıștır. Yeni görevinde İzmir’in küresel değer zinciri ve küresel iș birliği ağlarındaki yerini güçlendirmek üzere çalıșmaktadır.

MERT TÜRKBEN

Genel Sekreter Asistanı

Mert Türkben, Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği ve Sosyoloji lisans programlarından sırasıyla bölüm dördüncüsü ve bölüm ikincisi olarak mezun olmuștur. Yüksek lisansını Koç Üniversitesi’nde Uluslararası İșletme alanında tamamladıktan sonra Yale Üniversitesi School of Management, Global Business & Society Master programından mezun olmuștur.

Eğitimini tamamladıktan sonra SODEM Genel Sekreteri Onur Eryüce’nin asistanı olarak profesyonel hayatına bașlamıștır.

CANAN KARAOSMANOĞLU ALICI

Hukuk Danışmanı

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlișkiler ve Sosyoloji bölümleri çift anadal programından mezun olmuștur. Belçika’da K.U. Leuven Üniversitesi’nden Avrupa Birliği Siyaseti konusunda yüksek lisans derecesini almıș, sonrasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuștur. 2011-2019 yılları arasında Brüksel’de Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği Uluslararası İlișkiler Koordinatörü olarak görev yapmıștır.

Ağustos 2019’dan bu yana İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İșleri Tic. A.Ș. Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanları içinde uluslararası iletișim, hukuk, fuar ve etkinlik yönetimi, kurumlarla ilișkiler ve kamu diplomasisi yer almaktadır.

SODEM’e hukuk ișleri ve uluslararası ilișkiler koordinatörlüğü konusunda destek vermektedir.

KEREM ZİYA YANGÖZ

Program Koordinatörü

2008 yılında Bornova Anadolu Lisesi'nden mezun olmuștur. Lisans eğitimini 2015 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnșaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıștır. Turizmci bir aileden gelmesi nedeniyle ilk çalıșma tecrübesini turizm sektöründe kazanmıștır. Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanında beș yıl yöneticilik yapmıștır. Fransa ve İngiltere olmak üzere Avrupa’nın farklı ülkelerinde yurt dıșı eğitimi almıștır. Türkiye Dans Federasyonu’nda lisanslı sporcu olarak ulusal ve uluslararası müsabakalara katılmıș, dereceler almıș, eğitmenlik ve koreograflık tecrübesi edinmiștir.

İzmir Büyükșehir Belediyesi’nde Strateji Geliștirme ve Koordinasyon pozisyonunda görev alarak yerel yönetimler alanında çalıșmıștır. 2019’dan bu yana İzmir Büyükșehir Belediyesi’nde Protokol Koordinatörü ve Bașkan Asistanı olarak çalıșma hayatına devam etmektedir.

Sodem’e program koordinatörü olarak genel koordinasyon ve tüm kurumsal iletișim konularında destek vermektedir.

CEREN ÜNSEVER

Program Koordinatörü

2004 yılında İzmir Bornova Anadolu Lisesi mezuniyetinin akabinde Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlișkiler bölümünden lisans derecesini almıștır. Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası İșletmecilik yüksek lisans eğitiminin ardından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı kadrosunda 5 yıl boyunca çeșitli pozisyonlarda görev yapmıștır. Șu an profesyonel çalıșma hayatına İzmir Büyükșehir Belediyesi Dıș İlișkiler ve Turizm Daire Bașkanlığı kadrosunda devam etmektedir.

Kültür, sanat ve spor faaliyetlerini ilgi ile takip etmekle beraber bu konularda politika ve strateji geliștirme konularına odaklanmayı arzu etmektedir. Ayrıca, Türkiye Basketbol Federasyonu bünyesinde masa hakemi olarak görev yapmaktadır.

SODEM’e web sitesi editörlüğü ve program koordinatörlüğü konusunda destek vermektedir.

FİKRİYE YELTETİK

Sanat Yönetmeni

2008 yılında Eskișehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nden mezun olmuștur. Erasmus Programı ile eğitimimin bir bölümünü Hollanda’da Noordejike Hoogeschool’da tamamlamıștır. Ardından İstanbul’da çalıștığı önemli ajansların tasarım ekiplerinde global ve Türkiye’nin önde gelen büyük markalarının sanat yönetmenliği ve kurumsal danıșmalığını yapmıș ve birçok ödül almıștır. 2013 yılından itibaren İzmir’de çeșitli ajanslarda ve projelerde yer almıș, kurumsal firma ve derneklere tasarım danıșmanlıkları yapmıștır.

2019 yılından bu yana İzmir Büyükșehir Belediyesi Tanıtım Șube bünyesinde Sanat Yönetmeni olarak görev yapmaktadır.

SODEM’e tüm kurumsal dökümanların tasarımı, web site tasarımı ve tüm yaratıcı iș ve projerinde destek olmaktadır.

İletişim

İletişim

Adres:

Osmanağa Mah. Halitağa Cad. Şadırvan Apt. A Blok No:28 D:4 34714 Kadıköy/İstanbul

E-posta:

bilgi@sodem.org.tr

Telefon:

+90 (0) 532 544 03 40