2023 Kahramanmaraş Deprem Felaketi
Belediyelerimizin Dayanışması

06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ili Pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğünde ve Elbistan Merkezli 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana gelmiştir. Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamalarına göre depremden 26 milyon insanın etkilendiği belirtilmektedir.

Yardım Kampanyaları

SODEM Yönetim Kurulu Başkanımızdan Son Tweetler

Hakkımızda

2011 yılında kurulan Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM), 94 üyesi ile yaklaşık 23 milyon kişilik temsil kapasitesine sahiptir.

Kuruluş amacı üyesi olan Belediyelerin, kendi aralarında ve AB'li muhatapları ile siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel diyalog oluşturmasıdır.

SODEM’in çalışmaları 4 başlık altında değerlendirilebilir:

Üyeleri arasında ve diğer paydaşlar ile iletişim kanalı kurarak ortak bir işbirliği platformu oluşturmak, İhtiyaç duyulan kurumlar ile uluslararası ve ulusal siyasi, sosyal, kültürel diyalogun geliştirilmesi ve yürütülmesi, işbirliği ağları ve stratejik ortaklıklar kurulması ve yürütülmesi; müşterek icraatlar gerçekleştirmesi, AB’li ve ulusal ortaklar ile kaynakların beraber mobilize edilmesi.

Üye belediyelerinin hedeflerini desteklemek ve savunmak: Üye belediyelerimizin görüş, öncelik ve tercihlerinin Türkiye ve uluslararası platformlarda temsil edilmesi, tanıtılması ve iletişim çalışmalarının yapılması.

Üye belediyelere performanslarını artıracak hizmetler sunmak: Verimliliği arttırmak ve kapasite geliştirmek amacıyla bilgi ve tecrübe transferlerinin gerçekleştirilmesi,en iyi uygulamaların karşılaştırılması, AB işbirliği yapısının sunduğu çözüm ve ürünlere dahil olunması, bunların yerelleştirilmesi.

Uluslararası ve Avrupa seviyesinde temsil: Üye belediyeler ile AB’li ve yabancı muhatapları arasında siyasi, ekonomik, sosyal, kültürel diyalog oluşturulması. AB seviyesinde izleme, değerlendirme, bilgilendirme, temsil, tanıtım ve iletişim çalışmalarının gerçekleştirilmesi.

Yönetim Kurulu

TUNÇ SOYER

YÖNETİM KURULU BAŞKANI
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı

RECEP GÜRKAN

YÖNETİM KURULU SAYMAN ÜYESİ
Edirne Belediye Başkanı

CEMİL TUGAY

YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Karşıyaka Belediye Başkanı

BİRSEN ÇELİK

YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Bozkurt Belediye Başkanı

ALİ KILIÇ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Maltepe Belediye Başkanı

ALİ ORKUN ERCENGİZ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Burdur Belediye Başkanı

GÖKHAN YÜKSEL

YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Kartal Belediye Başkanı

RIZA AKPOLAT

YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Beşiktaş Belediye Başkanı

ŞERDİL DARA ODABAŞI

YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Kadıköy Belediye Başkanı

TANJU ÖZCAN

YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Bolu Belediye Başkanı

ŞÜKRÜ GENÇ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ
Sarıyer Belediye Başkanı

ONUR ERYÜCE

SODEM GENEL SEKRETERİ

İletişim

İletişim

Adres:

Osmanağa Mah. Halitağa Cad. Şadırvan Apt. A Blok No:28 D:4 34714 Kadıköy/İstanbul

E-posta:

bilgi@sodem.org.tr

Telefon:

+90 (0) 532 544 03 40