Salı, 08 Mayıs 2018 16:04

TİYATRO GÖSTERİSİYLE ÇEVRE BİLİNCİNİ PEKİŞTİRDİLER

tiyatrogosterisiyleNilüfer Belediyesi’nin, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) iş birliğiyle verdiği geri kazanım eğitimlerine katılan öğrenciler, “Çevre ve Geri Dönüşüm” adlı tiyatro gösterisiyle hem eğlendi hem öğrendiklerini pekiştirdi.

Nilüfer Belediyesi, 1995 yılında başlattığı geri kazanım projesini, aralıksız sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) desteğiyle küçük yaştaki öğrencilere eğitim vererek çevre bilincini aşılayan Nilüfer Belediyesi, çevre konusunda daha bilinçli bireylerin yetişmesine de katkı sağlıyor. Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Geri Kazanım Bürosu çalışanları son olarak, Badırga İlkokulu, Güngören İlkokulu, Gökçe İlkokulu, Hüsnü Züber İlkokulu, Ürünlü İlkokulu ve Ortaokulu, İrfaniye İlkokulu ve Ortaokulu, Tahtalı İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerine eğitim verdi. Eğitimi tamamlayan öğrenciler, çevre ve geri kazanım temalı tiyatro oyununu izledi. Nâzım Hikmet Kültürevi’ndeki tiyatro gösterisine 300’ü aşkın öğrencinin yanı sıra Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu ile ÇEVKO temsilcisi Baran Erdoğan da katıldı. 
Daha temiz bir dünya için geri kazanım atıklarının, evsel atıklardan ayrılarak toplanması gerektiğini anlatan oyunda çocuklar, hem eğlendi hem de öğrendiklerini pekiştirdi. Tiyatronun ardından Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, desteğinden dolayı ÇEVKO temsilcisi Baran Erdoğan’a teşekkür plaketi verdi. 
23 YILDA 664 BİN 274 AĞAÇ KURTARILDI
Geri kazanım projesinde 23 yılı geride bıraktıklarını ifade eden Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu, bugüne kadar 97 bin 687 ton geri kazanım atığı toplandığını vurguladı. Bu sayede 664 bin 274 adet yetişkin ağacın kurtarıldığını belirten Kayaoğlu, çevreye duyarlı tüm Nilüferliler’e teşekkür etti. Kayaoğlu, bu tür etkinliklerle çocukları bilinçlendirme çalışmalarını aralıksız devam edeceklerini söyledi.

 

 

HABER GÖRSELİ

Okunma 220 kez

Yorum yapın

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuzdan emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

 
 

E-Posta Aboneliği