×

Bilgilendirme

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/haklar
Eğitim

Eğitim (27)

 
Yenimahalle Belediyesi, günümüzün en önemli sorunlarından biri olan teknoloji bağımlılığı konusunda düzenlenen seminere ev sahipliği yaptı. Yenimahalle Belediyesi’nin ilçe genelinde açmış olduğu etüt merkezlerinde eğitim gören öğrenciler seminere büyük ilgi gösterdi.
 
Yenimahalle’de teknoloji masaya yatırıldı
 
Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü öğretim üyelerinden  Prof. Dr. Bülent Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Batıkent Meydan Etüd Merkezi, Yenimahalle Eğitim Merkezi ve Şehit Mehmet Uygun Gençlik Merkezi’nde bulunan etüd merkezi öğrencileri teknolojinin aşırı kullanımı ve hayatın akışında yarattığı olumsuz etkiler konusunda geniş bilgi sahibi oldu.
 
Z Kuşağı asosyal ve mutsuz
 
1997 ve sonrası doğanlar için nitelendirilen Z Kuşağı nedir, özellikleri nelerdir, teknoloji bağımlılığı nedir, teknolojinin doğru kullanımı nasıl sağlanır, anne-babalar ve öğretmenler bu konularda nasıl davranmalıdır gibi ana başlıkların işlendiği konferansta dijital dünya hakkında akıllarda kalan birçok soru yanıt buldu.
 
Z kuşağının özelliklerinden bahseden Yılmaz, “En belirgini bu bireylerin internetle, teknolojiyle büyümeleridir. Milyonlarca yazılım hilesi, tabletler, bilgisayarlar ve en önemlisi neslin önüne geçen akıllı telefonlar. Bütün bu teknolojik figürler Z kuşağını sosyal ve bilimsel açıdan öne taşır. Bireyler farklı eğitim sistemleri içerisinde harmanlanır, donanım sahibi olurlar fakat son tahlilde bireylerin kazandıkları donanımlar onları mutlu etmek yerine gerginleştirir, tatmin etmez ve sonunda ortaya çıkan mutsuzluk kendisini gösterir” dedi.
 
Aşırı Teknoloji kullanımını engellemeliyiz
 
Aşırı teknoloji kullanımı hususlarında sayısal verileri de açıklayan Yılmaz,  “Sadece bir yılda yeni yaratılan dijital içerik şimdiye kadar yazılmış tüm kitaplarda bulunan bilgiden birkaç milyon kat daha fazladır. Ortalama internet kullanım süresi dünyada 6 saat iken ülkemizde 7 saat 9 dakikadır. Rakamlar ve sayısal veriler durumun ne kadar önemli olduğunu açıkça ortaya çıkarmaktadır. Teknolojinin kullanımını değil, kötü kullanımının önüne geçmeliyiz. Teknolojiyi ve dijital dünyayı çocuklarımızdan bütünüyle uzaklaştırmak demek onları çağın gerisinde bırakmak demektir. Teknolojiyi faydalı kullanmak ayrı konudur, fakat onsuz yaşayamaz hale gelmek, kullanmama durumunda huzursuzluk ve öfke duymak çok daha ayrı bir husustur. Özellikle çocuklarımızın teknoloji kullanımı konusunda zaman kontrolünü kaybetmemesi için dikkat etmemiz gerekiyor” dedi.
Pazartesi, 10 Aralık 2018 08:11

MÜZEDE DERS VAR

Yazan

 

Ataşehir Belediyesi, öğrencilerin derslerini daha keyifli ve istekli öğrenmelerine teşvik etmek için, Düştepe Oyun Müzesi’ni okulların kullanımına açtı. İsteyen okullar derslerini Düştepe Oyun Müzesi’nde işleyebilecekler. ....


 

Böylelikle çocuklar oyunlar ve oyuncaklarla bir arada ders yapmanın keyfini yaşayacaklar...

Pek çok ülke eğitim kalitesini geliştirmek için farklı programlar uygularken, her geçen gün bu yöntemler de çoğalıyor. Gelişmiş ülkelerde dersler, sınıfların dışında daha çok gezerek ve deneyimleyerek işlenmeye başlandı.


Ataşehir Belediyesi’nin ilçedeki okullara yönelik hazırladığı uygulamayla, talep eden okullar derslerini Düştepe Oyun Müzesi’nde işleyebilecekler. Ataşehir Belediyesi tarafından Türkiye’nin ilk oyun müzesi olarak 2015 yılında açılan Düştepe Oyun Müzesi, dünyada bu konseptte çocuklar için ayrılan ilk müze olma özelliğine sahip.


Çocuklar derslerini, 21 ülkeden ve yaklaşık 150 koleksiyonerden toplanan 2000’den fazla çocuk oyun ve oyuncağının yer aldığı Düştepe Oyun Müzesi’nde daha keyifle ve ilgiyle takip edebilecekler.


Barbaros Mahallesi’ndeki 60 bin metrekarelik Mimar Sinan Parkı’nda yer alan müzede, oyun kültürünü geliştiren çizgi roman, edebiyat, sinema ve televizyon dünyasının sayısız kahramanı bulunuyor.


Günlük derslerini Düştepe Oyun Müzesi’nde işlemek isteyen okullar, müzenin 0216 688 13 23 numarasından randevu alabilirler.

Konyaaltı Belediyesi Gürsu Çocuk Kreşi öğrencileri, engelli bireyler ile birlikte “Engelsiz Ses Türkiye” etkinliği düzenledi...


 

Konyaaltı Belediyesi Gürsu Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi öğrencileri, sosyal farkındalık etkinlikleri kapsamında “Engelsiz Ses Türkiye” etkinliği düzenledi. 3-6 yaş arasında çocuklar öğretmenlerinden oluşan jüri karşısında hazırladıkları şarkıları seslendirdi. Engelli bireyler Şule Uysal, Gürkay Yiğit, Belemir Erdemli ve Ece Dilara Sapmaz’da söyledikleri parçalarda minik öğrencilerden ve izleyenlerden büyük alkış aldı. Daha sonra tüm öğrenciler sahneye çıkarak engelli bireylerle birlikte şarkı söyledi. Etkinlik sonunda günün anısına engelli bireylere plaket verildi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çocuklara bazı farkındalıkları ve ortak paylaşımları küçük yaşta kazandırmak gerektiğini söyledi. Başkan Muhittin Böcek, “Kreşlerimizde bu tür etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Engelle bireylerimizle ortak çalışmalar yaparak hem onların mutlu olmasını sağlıyor, hem de minik öğrencilerimize farkındalık kazandırmak istiyoruz ”dedi.

Cuma, 30 Kasım 2018 14:43

KÖY OKULLARINA DESTEK

Yazan

 

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ilçe sınırları içinde kalan okulların yanısıra, farklı ilçelerde köy okullarını da ziyaret ediyor, eksiklerin giderilmesi konusunda destek oluyor...


 

Başkan Muhittin Böcek, Antalya’da ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 884 üstün zekalı öğrenciye okul sonrası yeteneklerini geliştirmeye yönelik eğitim veren Bilim ve Sanat Merkezini ziyaret etti. Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Arif Aydeniz ve öğretmenler tarafından çiçekle karşılanan Başkan Böcek, sınıfları gezerek yetenekli öğrencilerin farklı alanlarda ki çalışmalarını izledi.


Muhittin Böcek, küçük yaşta piyanoya ilgi duyan ve bu alanda büyük yeteneği olduğu tespit edilen Elif Beste Aydın’ı sınıfında ziyaret etti. Kendisinin fırsat buldukça müzikle ilgilendiğini söyleyen Muhittin Böcek, çaldığı bağlama ile de bu alandaki yeteneğini ortaya koydu. Başkan Muhittin Böcek, Bilim ve Sanat Merkezi ardından Korkuteli’nde Kızılcadağ İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret etti.


Manay Mahalle Muhtarı Şaban Kaya, Osmankalfalar Mahalle Muhtarı Ali Ünal ve Kızılcadağ Mahalle Muhtarı Ramazan Önder ile birlikte Okul Müdürü Hasan Ali Dinç’i ve öğretmenleri ziyaret eden Muhittin Böcek, zaman zaman köy okullarını ziyaret ettiğini ve bu ziyareti sırasında kendisine iletilen talepleri ellerinden geldiğince karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Başkan Böcek, Kızılcadağ İlk ve Ortaokulu içinde çevre düzenlemesi ve fen bilgisi laboratuvarı için üç tane mikroskop temini konusunda yardımcı olacaklarını bildirdi.


Korkuteli’nde Kızılcadağ İlk ve Ortaokulu Müdürü Hasan Ali Dinç’te kendilerine destek sözü veren Başkan Böcek’e teşekkür etti.

Çankaya Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde başlattığı “Eşitlik ve Farkındalık Ayı” programı kapsamında 500 kadına ulaştı.

Hak okuryazarlığından, toplumsal cinsiyet eşitliğine kadar pek çok konuda düzenlenen atölye çalışmalarına katılan kadınlar, kendilerini güçlenmiş hissettiklerini belirtti.

Çankaya Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde başlattığı “Eşitlik ve Farkındalık Ayı” programı kapsamında yaklaşık 500 kadını bilgilendirdi. Çankaya Evleri’nde düzenlenen, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”, “Şiddet”, “Sinema”, “Sağlık”, “Kadınlar ve Kız Çocukları için Hak Okur Yazarlığı” gibi başlıklardaki atölyelere kursiyerlerin yanı sıra semt sakini kadınlar da katıldı.

Çalışmalar, Nar Kadın Dayanışma, Jose Marti Küba Dostluk Derneği, Kaos GL, Kadın Dayanışma Vakfı, Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Kolektifi gibi dernek ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte ücretsiz olarak düzenlendi.

“ŞİDDETLE NASIL MÜCADELE EDEBİLİRİM?”

Kadınların şiddetle nasıl mücadele edeceğinin, toplumsal cinsiyet eşitliğinin, sosyal hakların konuşulduğu çalışmalara katılan kadınlar, haklarını öğrenmekten mutluluk duyduğunu ifade etti. Atölye eğitimlerinin ardından kendilerini güçlenmiş hissettiklerini belirten kadınlar, “Acil durumlar için para, kimlik ve anahtarların bulunduğu bir çantanın hazır tutulması, telefonun hızlı arama tuşuna 155’in eklenmesi, şiddet görme riskinin olduğu ortamın hızla terk edilmesi gerektiğini öğrendik” diye konuştu.

“KADIN DANIŞMA MERKEZİ’NE BAŞVURABİLİRİZ”

Kadınlar yardım almaları gerektiğinde, Çankaya Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’nin (458 89 00/1154) yanı sıra Kadın Dayanışma Vakfı’na (432 07 82) da başvurabileceklerini, sadece kendileri için değil, şiddete uğrayan ya da uğrama riski olan her kadın için söz konusu çalışmaların çok yararlı olduğunu belirtti.

{gallery}haklar{/gallery}

Kartal Belediye Başkanlığı, Kartal Kaymakamlığı ve Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile “Meslekî Eğitim Tanıtım Fuarı (METEF)” Kartal’da açıldı.

Kartal Meydanı’nda gerçekleşen fuarın açılışına Kartal Kaymakamı Cemil Aksak, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, Kartal İlçe Millî Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka, Kartal Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Hüseyin Özkul, Kartal Kızılay Şube Başkanı Müjdat Keçeli, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreni, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, halk oyunları gösterisiyle başladı. Ardından; Kartal Kaymakamı Cemil Aksak, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel ve diğer protokol üyeleri, kurdele keserek METEF 2018 Tanıtım Fuarı’nın açılışını gerçekleştirdi. Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin hazırladığı stantları tek tek gezen davetlilere, okulların hazırlamış oldukları çalışmalar hakkında bilgi verildi. Fuarın açılış konuşmasını Şehit Salih Alışkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Topal yaptı. Ardından sözü alan Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka, bu yıl ikincisi düzenlenen METEF Tanıtım Fuarı’nın geleneksel hale gelmesini arzuladıklarını, özellikle ortaokul öğrencilerine bilinçli bir meslek seçimi noktasında söz konusu fuarın büyük katkı sağlayacağına inandıklarını ifade etti. Ali Rıza Aka; fuarın açılmasında emeği olan idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik ederken katkıları için Kartal Kaymakamlığı’na ve Kartal Belediyesi’ne teşekkür etti. Ali Rıza Aka’nın ardından bir konuşma gerçekleştiren Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel: “Çok kıymetli öğretmenlerim, sevgili öğrenciler, değerli davetliler, herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bugün burada çok önemli bir fuarın açılışı gerçekleşiyor. Eğer bir ülke, tüm kulvarlarda ileri gitmek istiyorsa, mutlaka üreten, üretime dayalı bir ülke olmak zorunda. Bunların gerçekleşebilmeleri için de sanayi hamleleri, sanayi dönüşümü eleman ve yöneticilerinin de kaliteli olması gerekiyor. İşte bunun temelleri de bugün burada atılıyor. Kartal Belediyesi olarak bu fuara verdiğimiz destekten dolayı mutluyuz. Her şey çocuklarımız için, her şey geleceğimiz için... 8-13 Mayıs’ta ilçemizde eğitim gören öğrenciler için Çocuk Kitapları Fuarımız olacak. Bunun amacı; çocuklarımıza okumayı sevdirmek. Etkinlik, tüm okulların katılımıyla gerçekleşecek ve çok güzel bir etkinlik olacak. Fuarın güzel geçmesini dileyerek, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Fuarda; Meslekî ve Teknik Anadolu Liselerinin yiyecek içecek hizmetleri, güzellik ve bakım hizmetleri, makine teknolojileri, bilişim teknolojileri, endüstriyel otomasyon, grafik ve fotoğrafçılık, metal teknolojileri, büro yönetimi, çocuk gelişimi ve eğitimi, elektrik elektronik teknolojisi, muhasebe ve finansman, sağlık hizmetleri, pazarlama ve perakende, giyim üretim teknolojisi, güneş enerjili araçlar ve daha birçok alanda tanıtım yapıldı. Kartal Meydanı’nda 3 gün süreyle ziyarete açık olan METEF 2018 Tanıtım Fuarı, Perşembe ve Cuma günü de ziyaretçilerini bekliyor olacak.

View the embedded image gallery online at:
https://sodem.org.tr/tr/sodemegitim.html#sigProIda2999a3f8b

Çarşamba, 09 Mayıs 2018 17:16

TRAFİK HAFTASI EĞİTİMLERİ

Yazan

Muratpaşa Belediyesi’nin Teneffüs Parkla birlikte eğitimde sunduğu alternatif modellerden biri olan Trafik Park, 5-11 Mayıs Trafik Haftası dolayısıyla Antalya’nın ilçelerinden gelen öğrencileri ağırladı.

Muratpaşa Belediyesi’nin akülü arabalarla uygulamalı trafik eğitimi verdiği, ışıkları, yaya geçitleriyle çocukların günlük hayatta karşılaşabilecekleri taşıt ve yaya trafiğinin küçük bir örneğinin yaratıldığı Trafik Park, 5-11 Mayıs Trafik Haftası dolayısıyla Antalya’nın ilçelerinden gelen öğrencileri ağırladı.
Korkuteli’den Dereköy Ortaokulu, Kızılcadağ İlkokulu ve Aksu’dan Hacıaliler İlkokulu öğrencileri, parkta önce trafik polisi tarafından verilen derse katıldı. Burada trafikte nasıl davranmaları gerektiğini, trafik işaretlerini anlamlarının öğrenen öğrenciler sonrasında uygulamalı olarak öğrendiklerini pekiştirdi. Eğitimin tamamlanmasının ardından öğrencilere sertifikaları verildi.

Kırsal kalkınmayı destekler projelerle çiftçilerin yüzünü güldüren Konyaaltı Belediyesi, şimdide örtü altı domates yetiştiriciliği yapan çiftçilerin ilaç maliyetini yüzde 80 azaltacak projeyi hayata geçiriyor.

Doyran Yaylası’nda 350 dekar alanda örtü altı domates yetiştiriciliği yapan çiftçiler, hastalık ve zararlı mücadelesi için yıllık ortalama 525 bin lira harcıyor. Bu maliyetin 280 bin TL’lik kısmını Tuta Absoluta zararlısına karşı yapılan mücadele oluşturuyor. Konyaaltı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün açıkladığı bu maliyet tablosunu aşağıya çekmeyi amaçlayan Konyaaltı Belediyesi, yeni bir projeye imza attı. 
Konyaaltı Belediyesi ilk olarak Konyaaltı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğiyle Doyran Mahallesi’nde çiftçiler için eğitim semineri düzenledi. Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Gürbüz ve Konyaaltı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Canan Otruş beraberindeki teknik ekiple birlikte, Tuta Absoluta zararlısına karşı mücadele de maliyeti yüzde 80 azaltan biyoteknik yöntemini anlattı. 
Konyaaltı Belediyesi Başkan Yardımcısı Gürbüz, Konyaaltı Belediyesi olarak kırsal kalkınmayı destekler birçok projeye imza attıklarını söyledi. Bunlardan son olarak Çandır Fasulyesi yetiştiriliciliği olduğunu dile getiren Mustafa Gürbüz, bu projeyle bölgede yetiştirilen fasulyeyi ülke geneline tanıtarak üreticilere destek olmak olduğunu söyledi. Şimdi ise Doyran Yaylası’nda 350 dekar alanda örtü altı domates yetiştiriciliği yapan 112 çiftçinin hastalık ve zararlı mücadelesi için yaptığı harcamayı yüzde 80 ölçüde düşürmek istediklerini dile getiren Gürbüz, bunun içinde ilk olarak seralarda uygulanan biyoteknik yöntemi için eğitim semineri düzenlediklerini kaydetti.

View the embedded image gallery online at:
https://sodem.org.tr/tr/sodemegitim.html#sigProIdc2b0e7b026

Perşembe, 19 Temmuz 2018 10:13

SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN ANNE KARNINDA DESTEK

Yazan

Sağlıklı nesillerin sağlıklı hamilelik döneminden itibaren başlayacağı düşüncesiyle harekete geçen Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, anne adaylarını Hamile Gıda Takviye Paketi ile desteklemeye devam ediyor.
2015 yılında başlayan proje kapsamında Tekirdağ Tabip Odası ve Aile Sağlık Merkezleri ile koordineli olarak çalışan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, her ay ortalama 200 - 250 anne adayına Hamile Gıda Takviye Paketi ulaştırıyor.

BEBEĞİN GELİŞİMİNDE BESLENME İLE İLGİLİ OLUŞABİLECEK SORUNLARIN ÖNÜNE GEÇİLİYOR
İçeriğinde pirinç, kırmızı mercimek, nohut, pilavlık bulgur, özel amaçlı un, sıvı ayçiçek yağı, siyah zeytin, kuru fasulye, 3 paket makarna ve 6 paket uzun ömürlü süt bulunan Hamile Gıda Takviye Paketi ile anne adayları hamilelik sürecinde sağlıklı beslenerek bebeğin gelişiminde beslenme ile ilgili oluşabilecek sorunların önüne geçiyor.

EŞKİNAT: “SÜLEYMANPAŞA’NIN ÇOCUKLARI HENÜZ ANNE KARNINDA SAĞLIKLI BESLENMEYE BAŞLAYARAK MUTLU ŞEHİRDE YAŞAMA HAZIRLANMIŞ OLUYOR”
Mutlu bir kente merhaba demeden önce anne adaylarının sağlıklı beslenmesi gerektiğine dikkat çeken Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat; “2015 yılında projeye başladığımızda insanların kafasında soru işaretleri olmuştu. Ancak insanlar artık bebeğin sağlıklı olarak dünyaya gelmesi için hamilelik dönemindeki annenin beslenmesinin öneminin farkında. Bu noktada devreye biz giriyoruz. Her ay ortalama 200 - 250 anne adayımıza Hamile Gıda Takviye Paketi ulaştırarak daha sağlıklı beslenmesini sağlıyoruz. Böylece Süleymanpaşa’nın çocukları henüz anne karnında sağlıklı beslenmeye başlayarak mutlu şehirde yaşama hazırlanmış oluyor.” ifadelerini kullandı.

HAMİLE GIDA TAKVİYE PAKETİ İÇİN SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ İLE İLETİŞİME GEÇİN

Öte yandan Hamile Gıda Takviye Paketi verilen ailelerin listelerinin Tekirdağ Tabip Odası ve Aile Sağlık Merkezleri ile koordinasyon kurularak hazırlandığı Hamile Gıda Takviye Paketi eline ulaşmayan ailelerin 0850 450 59 59 numaralı telefondan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlanarak konu hakkında görüşme gerçekleştirmesi gerektiğinin altı çizildi.

Pazar, 12 Ağustos 2018 11:25

ÇOCUKLAR ROBOTLARIN DÜNYASINI KEŞFETTİ

Yazan

Çankaya Belediyesinin Uğur Mumcu Parkı içerisinde açtığı ve çocukların teknolojiyle tanışmalarına olanak sunduğu Çocuk Teknoloji Evi’nin Yaz Kampında, çocuklar kodların ve robotların dünyasını keşfetti. Yaz dönemi boyunca 480 çocuk eğitim aldı.

Çankaya Belediyesinin Uğur Mumcu Parkı içerisinde açtığı ve çocukların teknolojiyle tanışmalarına olanak sunduğu Çocuk Teknoloji Evi’nin Yaz Kampında, çocuklar kodların, robotların dünyasını keşfetti. Yaz dönemi boyunca 480 çocuk eğitim aldı. Okulların kapanmasıyla birlikte teknolojiye meraklı genç beyinlerin yaz ayı boyunca çeşitli atölyelerde hünerlerini sergilediği Yaz Kampı, 7 Eylül’de sona erecek.

Çocuk Teknoloji Evi sayesinde hayallerinin sınırlarını zorlama şansını yakalayan 8-16 yaş arası çocuklar Robot, 3D Tasarım ve Kod Atölyesinden oluşan sınıflarda eğitimlerine devam ediyor.

Bilimsel eğitimlerin verildiği Çocuk Teknoloji Evi Yaz Kampında her biri 11 gün süren ve 5 dönemden oluşan periyotlarla teknolojik gelişmeleri yakından takip eden çocuklara; Robot Atölyesinde Nur Doğan ve Kenan Doğan, 3D Tasarım Atölyesinde Zeynep Akıllı ve Cumali Öztürk, Kod Atölyesinde Nilay Şipal ile Gökhan Akyol eğitim veriyor. Birinci etabı başarıyla tamamlayan çocuklar, eğitimcilerin yönlendirmesiyle ikinci etaba da katılabiliyor.

View the embedded image gallery online at:
https://sodem.org.tr/tr/sodemegitim.html#sigProId004fee0b03

Page 1 of 2